| Georgian22 a întrebat:

Va salut, am si eu o întrebare legata de electrica masinii.
Am o laguna 1 din 98, 1.8., si foloseam un detector de radar. Deodată nu mai merge bricheta si nici clapa de la aer in nici o pozitie (1, 2,3, 4),[ A.C ul merge ] (o fi legate aman2, nu stiu)
M-am uitat la toate siguranțele si nu sunt arse, ce poate fi?

2 răspunsuri:
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Pentru aerotermă găsești explicația aici: https://www.reno.ro/Problema-aeroterma-laguna-1-95-t282964.html
Bricheta trebuie să fie legată separat. Demonteaz-o, poate s-a deteriorat vreun conductor.

| Soso_Celalalt_1990 a răspuns:

Îți recomand un tester și acolo îți spune tot...