| RusuPetru123 a întrebat:

Va salut!
Dupa cum știti din 2021 nu mai poate inmatricula un vehicul provenit din UK în România...
Știe cineva dacă Bulgaria accepta înscrierea unei masini venita din Regatul Unit?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu se mai pot înscrie în nicio țară membră UE fără să modifici planșa de bord și luminile.

3 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Dar de ce vreți toți să vă luați mașini cu volan pe dreapta dacă în România trebuie cu volan pe stânga? Credeți că impresionați pe cineva dacă aveți mașină cu volanul pe dreapta?

| RusuPetru123 explică (pentru Irinelp):

Ca sa ți spun sincer sunt mai ieftine, iar eu personal sunt dispus sa îmi cumpăr o mașină cu volan pe dreapta; prețul la una similara cu volan pe stânga este dublu sau chiar mai mult!

| Cksihja a răspuns:

Nu pentru că și Bulgaria face parte din UE în plus este periculos și iresponsabil să circuli cu un vechicul cu volan pe dreapta.