| withoutme a întrebat:

Va salut. inmatricularea unei masini din Anglia costa mai putin sau mai mult decat inmatricularea a aceleeasi masini din alta tara care are volan pe stanga? multumesc

8 răspunsuri:
| withoutme explică:

Am intrebat pentru ca am auzit ca astea care au pe dreapta sunt ceva mai ieftine, si ma gandeam ca au alte criterii de taxare.

| MitroKta a răspuns (pentru withoutme):

Cele cu volan pe dreapta sunt utin mai ieftine la cumparare, fata de celelalte, datorita cererii mai scazute, dar la inmatriculare, comparand acelasi model cu volan pe dreapta/vs stanga- pretul e la fel.

| 0rlando a răspuns (pentru withoutme):

Taxa de înmatriculare este aceeași, problema este cu asigurarea obligatorie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inmatricularea nu dar modificarile aduse masinii precum farurile care trebuie sa bata corespunzator cu condusul pe partea dreapta ar putea sa te coste ceva.

| AgathaRo a răspuns:

Masiniile cu volanul pe dreapta cele Englezesti sunt mai ieftine intr-o tara in care se circula pe partea dreapta, la depasiri e sinucidere curata fiind lipsa de vizibilitate.

| Toxic a răspuns:

Are acelasi pretstraight face Daca are volan pe dreapta crezi ca iti va lua dublu?laughing)) Stai linistit ca e la fel

| George_Bugheanu_1997 a răspuns:

Toate taxele sunt aceleasi, nu conteaza daca ai volan pe stanga sau pe dreapta.Pentru masini cu provenienta NON-UE se adauga 10% din pretul in vama, dar cum Anglia apartine UE, stai linistit e aceeasi.

| Doru_Axenie_1975 a răspuns:

Eu intreb sa inmatriculez un ww Lt 35 de prin 2004 cat ar ajunge in Romania.