| Mihai1947 a întrebat:

Va salut! Vreau sa iau o masina prin rate, dar nu vreau sa platesc 11.000 euro pe o masina de 6000.
Se poate cumva sa fac o românească si sa o folosesc 3/4 luni(pana fac rost de bani ca sa cumpar una cu banii jos) si dupa sa le spun ca nu imi place ceva si vreau sa renunt la ea?
Precizez ca habar n-am cum se procedeaza cu ratele, asa ca daca am spus o prostie sa nu ma injurati happy.

Răspuns Câştigător
| ruddy a răspuns:

Tu faci credit la banca nu la compania producatoare de masinii.La un credit mic de 11k nu te intreaba ce vrei sa faci cu ei, doar sa le dai inapoi cu dobanda. Apoi mai e si faza ca tu poti testa masina inainte de a o cumpara.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate inchiria pe 1- 4 ani si dai rate lunare. Daca iti convine sa ramai cu ea platesti diferenta la sfarsit de contract sau o returnezi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina nu e un mouse luat de la eMAG sa faci return ca nu merge click ul.

| Wr3nch a răspuns:

Nu

| Frank51 a răspuns:

Se poate, eu am 15 mașini așa, n-ai văzut pe stradă toată lumea are bentley și Porsche, tu doar acum ai aflat?

| nesudeniss a răspuns:

Nu prea cred ca este posibil, trebuie sa castige si bancile...ca doar blocheaza atatia bani, incearca pe site-ul https://www.masininrate.ro iti fac baietii o simulare gratuita si poate te incadrezi