| RZV9193 a întrebat:

Vei obține un sunet mai frumos dacă îi scoti toba finală unui diesel?

Răspuns Câştigător
| Bulllll a răspuns:

Vei obtine (probabil) un talon luat...

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O să atragi atenția, asta e clar! (mai ales a poliției, așta e nașpa). Dacă e "frumos" sau nu, decizi tu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de diesel. Eu am umblat fara toba finala cu doua Opeluri, unul 1.7 TD iar celalalt 1.9 CDTI. Nu e sesizabila diferenta, e doar ciudat, ca sufla pe sub masina.
Cu 1.7 TD am mers si fara ambele tobe, adica ieseau gazele direct din catalizator; abia atunci suna foarte gros, m-a deranjat si mi-am luat evacuare noua.

| ReddY25 a răspuns:

Întreabă un mecanic