| luciannicolae95wow a întrebat:

Vineri am fost oprit de către RAR la intrare in Târgoviște. Mi-a fost luat talonu pentru ca am picat testul de emisii lambada si pentru ca faza scurta la faruri nu este comforma cu specificațiile xenon. Am primit o amenda de 860 de lei, vreau sa știu daca când o sa ma prezint cu masina iar la RAR trebuie sa arat ca am platit amenda? Adica daca nu platesc amenda nu pot primi nici talonu inapoi, asta vreau sa stiu. Sa raspunda cineva care stie sigur. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Nu are legatura rar cu amenda, deoarece amenda a dat-o politistul la constatarea salariatului rar

| cyupaku a răspuns:

Mergi la service remediezi defectiunile constatate si apoi te prezinti la rar

| FocuS2 a răspuns:

Trebuie sa platesti amenda, sa pui ce avea masina de fabrica inapoi, adica bec halogen si sa repari sonda ca sa-ti recuperezi talonul.