| octa2021 a întrebat:

Voi ați observat că circulă multe masini cu numere de Belgia prin Romania?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil la fel de multe ca si cele cu numere de Germania, Franta, Italia sau chiar Turcia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E perioada de concedii, vine lumea in Romania cu masina

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te referi la masinile care pe placuta de inmatriculare in partea de stanga jos sub sigla Uniunii Europene apar literele BG, trebuie sa stii ca este vorba de masini ale unor romani care sunt inmatriculate in Bulgaria (indicativ de tara BG) si nu de masini inmatriculate in Belgia (indicativ de tara B). Ca informare pentru cei care ti-au transmis raspunsuri IMBECILE. =))http://prestariserviciiauto.ro/......triculate/

| octa2021 explică (pentru corbulalbrosu):

Este cu literra B, care vine de la Belgia si este scris cu rosu.

| octa2021 explică (pentru corbulalbrosu):

Este cu literra B, care vine de la Belgia si este scris cu rosu.
https://www.google.ro/......ps?/search

| Alex007xD a răspuns:

Tu ai observat ca circula multe masini cu numere de Romania prin Germania si Anglia?

| qPandik a răspuns:

Da man, probabil o să ne ciordească organele, sau şi mai rău, ne aruncă ţara în aer, mai ceva ca sirienii.