| gtr2rr3 a întrebat:

Voi ce alegeti Honda NSX 3.2 V6 280cp 270km/h 2locuri cabrio travtiune spate pe benzina "05 SI BMW seria 8 4.4 250km/h spate benzina coupe 286cp "99

5 răspunsuri:
| BMadalin1992 a răspuns:

Honda V6. BMW-urile consuma foarte mult, cam in regim economic 11l la 100 km si regim normal sare de 13. Stiu de la un prieten apropiat care are BMW seria 7 si se plange mereu de consum, si nu urca acul kilometrajului asa repede mai ales dupa 120 km/h

| BlueWII a răspuns:

Inainte de a alege gadestete si la consum care consuma mai convenabil iar bmw din 99 sunt bune dar durata de viata e mai mica fata de honda sincer eu as alege Bmw ca de obicei au consum mic dar durata de viata e mica si honda consuma putin mai mult dect bmw dar durata de viata e mai mare

| BMadalin1992 a răspuns (pentru BlueWII):

De unde stii tu ca bmw-urile consuma putin? Te-ai documentat sau zici la abureala? BMW CONSUMA FOARTE MULT SA STII SI TU.

| Azµre a răspuns (pentru BMadalin1992):

Exact, majoritatea mănâncă cu găleata. Mai puțin diesel-ul de 320-325 care au capacități mici în rest mâncă cu găleata.

| DonJtieTotu21 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa iei Honda V6 ca este mai tanara cu 6 ani decat BMW si la 3.2l dezvolta 280 cp decat hardughia aia de 4.4l si 286 cp si consuma foarte mult BMW cele mai econoice din clasa lor sunt 2.0 si 2.5 D.
Dezavantajul la Honda ar fi piesele cam scumpe.