| rZv995 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre urmatoarele modele de motociclete:Honda cbr 1000rr, Suzuki GSX-R 1000, Yamaha R6, Ducati, BMW, Kawasaki?

Răspuns Câştigător
| TakerNos a răspuns:

Eu prefer suzuki hayabusa turbo este si estetica dar si fuge daca vreai un sport-tourer si nu dispui de multi bani Suzuki gsx 1100f va spun o am eu si chiar va puteti baza pe ea la o cursa de strada

11 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu zic sa renunti. Daca intrebi ce am alege dintre motocicletele alea clar nu ai experienta deloc si vei murii pe o asemenea motocicleta. Din ce ai pus tu oricine are idee cat de cat ar alege BMW orice ar fi bate restul modelelor pe orice plan, urmat de CBR 1000RR clar!

| a1doru a răspuns:

Toate au partile lor bune si partile lor rele. avand insa in vedere starea drumurilor din Romania si costurile de intretinere a motocicletei, cea mai indicata ar fi un bmw boxer.in plus, durata de viata a motorului este de 4-5 ori mai mare la bmw decat la celelalte

| rossi46 a răspuns:

@FurtunaDiesel... Eu zic sa renunti si tu, pentru ca si experienta ta tinde tot spre 0. Pe om il intereseaza clar o motocicleta super-sport si stii ce motocicleta are cele mai slabe performante la capitolul asta? Tocmai BMW-ul! In primul rand ca nici nu a mentionat despre ce model de BMW este vorba si tu te-ai grabit sa dai verdictul. Dupa parerea ta de "cunoscator" crezi ca s1000rr se compara cu vreo japoneza? Eu prefer R6-le insa nici Ducati nu e deloc de lepadat, mai ales daca ne referim la Desmosedici RR insa ducati-urile in general sunt foarte costisitoare!

| silvester13051996 a răspuns:

Eu un ducati 1198monster:X:X:X

| Baddboy a răspuns:

Yamaha se stie:X:X

| vlad_4846 a răspuns:

Depinde dupa ce criterii alegi

1 performante
2-estetica

dupa performanete bmw e superioara la toate. ma mir ca nu ai intrebat de yamaha yzf r1 sau triumph daytona 675r, mv augusta senna, aprilia rsv4...

dpdv estetic imi place kawasakizx 10 5 neagra dar si yamaha r1

ducatti sunt f scumpe si greu de intretinut, costisitoare... oricum nici una dintre aste nu iti recomand avand in vedere drumurile noastre si lipsa experientei.ii sustin spusele lui furtunadiesel!

| Neculae a răspuns:

Kawasaki Ninja e super tare asa ca...

| AnnnaMarrria a răspuns:

R6!
Din punctul meu de vedere arata suuper :X

| RaZ4Ing a răspuns:

Honda Cbr 1000rr

| Vanea_3910 a răspuns:

Da eu Jawa

| gabytzatkd a răspuns:

Eu prefer Honda XX 1200 cmc.