| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce masina v-ati cumpara cu 6-7 mii de euro?

20 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Audi A4 2005 1, 9TDI
VW Passat B6 Limuzina 2008 2.TDI
Golf 5 2009 2. 0TDI!
Bine inteles ca ii frumos si un 320D dar ii cam scumpa intretinerea +tractiune spate cea ce iarna nu te prea avatajeaza!

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Un Opel Astra Bertone Full Tuning!big grin

| RB26DETT a răspuns:

Eu zic sa cauti un volvo s60 arata super, putere, siguranta foarte mare, multe optiuni, un design foarte atragator, lux, fiabilitate. in 1997 volvo a scos 200 cai putere dintr-un motor 1.9 diesel acum cativa ani volvo a scos un model putin modificat de evolve cu motor 2.6 4 cilindri in linie 507 cai putere, nu mai zic de siguranta, in caz de accident esti in siguranta maximawinking poti lua si un volvo v50 dar interiorul nu este la fel ca la un s60 sau poti sa iti iei un s80, arata super si mi se pare foarte evoluat, daca nimeresti unul pe motor T6 si daca iti place viteza, pe autostrada nu se tine nimeni dupa tine.

| FORMULADTI a răspuns:

UN bmw sau un mercedes

| robijam a răspuns:

Dacia Logan.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sandero noul model

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

MCV 7 locuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

TRABANT. In ziua de azi nici Dacia nu mai e asa ieftina straight face. Doar nu vrei Ferrari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un alfa romeo 159 sau golf 5 tsi, depinde ce fel de masina vrei, Nissan Skyline r34, Toyota Hilux, honda s2000,/BMW (cabrio) mini. spune-mi ce fel de masina.

| pisicutzamik a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-ti ei masina, eu mi-as lua o masina pe care as putea sa o intretin

| wolverine13 a răspuns:

Eu mi.as lua un Mercedes-Benz E220, e super atat exterior, cat si interior

| Bogdy997 a răspuns:

Cu banii astia eu zic sa iti iei un euro5 si vezi ca cele cu motor peste 2000 ai mult de platit la impozit. Cu 6-7 mii ai o gramada de variante. Eu ti-as sugera sa mergi cu un dealer in care, sa zicem ca ai avea incredere. Multi te duc la nemti pe 100-150 de euro si te si ajuta sa ti-o alegi si cu actele, numai sa stii cai om in care te poti increde. Nu iti lua logan, sandero sau ce zic astia (unu din avantaje la astea ar fi costu cam injumatatit la reparatii), mai ales ca o masina noua, dupa ce e scoasa de pe poarta fabricii majoritatea isi pierd vreo 15-20% din valoare. Eu zic ca una second si sa nu uiti9 sa o duci la un mecanic sa o verifice si anumite lucruri vor trebui neaparat schimbate daca e second. Te va ajuta si mecanicul si verificatul nu e asa scump.

| cosminnick3000 a răspuns:

Nissan Micra.

| MillionDollarBaby a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-ti iei masina. daca vrei o masina mai eleganta poti sa-ti iei un passat sau un a6 happy daca vrei ceva mai " extrem " poti sa-ti iei un e36. passatul si bmw-u il gasesti mult mai ieftin iar un a6 se incadreaza in banii aia dar depinde din ce an e.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Stii cat costa asigurareasi impozitul pentru masinile bengoase?

| dvw a răspuns:

Audi tt

| CatalinAndrei93 a răspuns:

1.)Peugeot 406 2.0 Hdi 110 cp
2.)Volkswagen golf IV 1.9 GTI TDI 150 cp (cod motor ARL)
3.)Dacia Logan 1.5 dCi 85 cp
.....etc

| aenoenanonim a răspuns:

Audi a4 2003-2004 1,8turbo ai impozit mic, e o masina eleganta si ofera confort maxim.cu un update de soft o faci de 200 de cai...asta daca nu iti ajung cei 163 din dotare, preturile incep de pe la vreo 4000-4500, daca esti genul mai sportiv si preferi ceva in 2 usi...nu planuiesti sa ai prea multi pasageri si ai bani de impozitdancingbenzina, recomand un tt 3. 2quattro si il faci de 300 de cai cu update de soft, e o bestie, nu recomand bmv-uri sau alte masini care au fost detinute de fani ai barnauturilor si forjarilor inutile.bafta
asta e recomandarea mea

| gavrilalex a răspuns:

Un foarte bun exemplu este chiar acela pe care il ai tu la avatar... un 330d zic eu ca ar fi excelent... are un bun raport calitate-pret si performantele sunt uimitoare. si pana la urma este un BMW! succes!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru gavrilalex):

Stii cat costa asigurarea si impozitul pentru masinile bengoase?