| paulp a întrebat:

Voi scoateti pietrele din cauciucuri odata ce le-ati schimbat? Azi mi-am schimbat cauciucurile de iarna si surprinza, am prin ele sute de pietricele. Imi ia ore sa le scot pe toate.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Asa multe ai mie imi ia cam 15-20 de minute sa le scot cu o surubelnita normala.
Tine mai mult de placerea fiecaruia, nu sunt daunatoare acele pietricele.

| paulp explică (pentru Simpatic):

Le-am scos. aproape pe toate. 2 din ele au fost pline pline si 2 asa si asa. mi-a luat mai bine de 1h

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu as pune all season la masina, atata complicatie cu schimbatu la vulcanizare nu merita. Gamele premium ofera cauciucuri bune all season care tin mult si bine.

| paulp explică (pentru mgtow):

Poate alea sunt bune unde nu ninge mult. eu stau in zona de munte unde am zapada din plin. sigur cauciucurile de iarna nu se compara cu cele all season...; ce spui tu o fi valabil in zonele unde nu prea ninge sau ingheata

| mgtow a răspuns (pentru paulp):

Taicameu are all season si iarna nu a avut belele cu ea in tara. Daca cumperi chinezarie ieftina all season nu tine de aia se plang multi ca nu tin pentru ca nu cauta alea scumpe

| paulp explică (pentru mgtow):

Probabil tatal tau umbla doar pe sosele curatate... eu locuiesc intr-un orasel de munte unde ulitele nu sunt mereu curatate foarte bine iarna - deci zapada + ghteata. eu prefer cauciucuri de iarna si de vara separat. cu toata bataia cu mersul de 2 ori / an la bulcanizare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu locuiesc la tara...
Rareori vad pietricele in cauciucuri, si nu rezista prea mult, sar singure.

| Simpatic a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Te asigur ca si la oras sunt, mai putine dar sunt. Mai ales cand nenorociti care repara soseaua sau ies cu caminoneta plina de pietris pe sosea...la drum lung este si mai problematic ca acele pietricele chiar pietroaie ramase pe carosabil se primesti pe tabla sau direct in parbriz...

| Sofer a răspuns:

Am scos la 2/4 anvelope pietricele laughing) nu aveam ce face si scoteam la ele.dar nu sunt deranjante si nu incomodeaza poti sa le lasi.

| Simpatic a răspuns (pentru Sofer):

Cine nu vrea pietricele sa foloseasca cauciucuri slick, alea nu iau pietricele dar opresc doar la copac sau stalp de inalta tensiune.

| paulp explică (pentru Simpatic):

laughing eu eram doar curios ce fac altii cu ele... daca si altii sunt asa obsedati ca mine big grin

| Simpatic a răspuns (pentru paulp):

Da, am inteles perfect ce vroiai doar ca in ceea ce priveste automobilul niciodata nu este bine sa fii perfectionist sau obsedat pentru ca te macina mult pe interior.
Sa iti dau un exemplu masina noua dupa aproape 2 luni zgarietura si infundatura in dreapta spate cat o nuca...ce trebuia sa fac.
N-ai cu cine sa te certi.
Jante noi zgariate, refacute, iar am zgariat una laughing aici recunosc vina mea.
Asa e si cu perfectiunea, ea nu exista si cand o cauti devine frustrare.