| Duhovnicul a întrebat:

Voua cam cat timp v-a luat sa invatati pentru carnet? Ce sfaturi aveti pentru a invata mai usor si mai rapid? L-ati luat din prima incercare?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca repeti chestionarele vreo 2 ore pe zi pana la examen iei din prima in 2 minute maxim 3. Eu am luat din prima la B C si C+E dar la D a 2º oara am luat pentru ca nu am trecut traseul si am picat prima data la teorie apoi am luat si am scapat si la traseu cu bine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

N-am carnet, nu am dat inca.
Am un prieten care a invatat in ultima saptamana pana sa dea sala, citea cateva minute din cartea aia in fiecare zi.A luat sala cu 23. A luat carnetul din prima si conduce foarte bine.

| Duhovnicul explică:

Pentru un scuter e mai usor de obtinut permis, decat pentru o masina, sau nu e nici o diferenta?

| C0olmonkey a răspuns:

Pai poti face teste online pentru sala.
Pentru codus roaga un prieten care are masina sa vina cu tine pe un camp si sa te invete.

| Duhovnicul explică (pentru C0olmonkey):

Nu te poate invata instructorul, la fata locului? Sau el mai mult testeaza sa vada daca stii regulile, semnele etc?