| kazaryon a întrebat:

Vreau o masina ieftina cu consum mic. Am gasit

http://olx.ro/oferta/urgent-1-599-renault-symbol-1-5dci- 2006-ID2GIxn.html

Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie nu imi mai apare anuntul.
1.5 dci nu e genul de motor pe care sa il recomand la "ocazie". Poti sa-l cumperi, si peste 10. 000km sa ai de schimbat motorul, sau de schimbat ceva care costa mai mult decat un motor sh.
Ca motor economic este foarte bun, dar nu duce multi km. Folosit intensiv, se poate sparge imediat dupa 200. 000km. Mai folosesti o motorina proasta si il conduci prost, ai de schimbat turbina, injectoare, pompe... Om te-ai facut.
Mai bine un Logan 1. 4mpi cu gpl secvential, e mult mai fiabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gasit-o.
Succes.
Este impresionant ca o masina facuta la turci pentru Bulgaria, Columbia, România, Rusia, Turcia, Ucraina si Venezuela a reusit sa ajunga intreaga la 225. 000km pe drumurile noastre.

| MariusF23 a răspuns:

Nu iti recomand un DCi asa vechi... nu stii cum s-a mers cu el. ia un logan.

| AndyPeScurt a răspuns:

Nu mi se pare o masina foarte buna.
Daca vrei ceva ieftin si sa consume putin cumpara si tu un logan 1. 4MPI.