| MaraMadalina1888 a întrebat:

Vreau sa cumpar motocicleta pentru motocross (nu am mai avut niciodată motor).
Vreau sa ma dau cu el pe camp (deci nu cred ca imi trebuie carnet)
Sunt fată, am 14 ani, 1, 60 si 55 kg.M-am gândit la unul de 125 cc.Am văzut că e între 3000-4000 lei (m-am uitat pe olx) Vreau echipament dar trebuie să investesc mult si nu prea imi permit sa dau 2000 lei echipament.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa mai stai, Pana pe camp il duci cu masina? Daca trebuie sa treci pe drumuri publice iti trebuie carnet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi o iei așa să te dai pe câmp? După 10 minute te plictisești. Dacă tot iei mai bine iei și carnet că altfel e o inutilitate. Plus că nu te teleportezi pe câmp.

| MaraMadalina1888 explică (pentru Wr3nch):

Eu stau la tara, stau lângă campie, la mine e pustiu

| MaraMadalina1888 explică (pentru anonim_4396):

Eu stau la tara, stau in mijlocul câmpului.Pe la deal, lângă munte.Si carnet la 14 ani nu pot sa iau