| CrAnonimu a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina din targ, si am unele nedumeriri in legatura cu leasing... masina a fost la cineva care nu a mai platit leasing si i-a fost luata de leasing, iar negustorul care vinde masina acum a cumparat-o de la recuperare leasing si eu vreau sa o cumpar, intrebarea este pe langa banii care ii dau pe masina mai trebuie sa platesc leasing?

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Daca in talonul masinii negustorul este trecut ca proprietar atunci masina a fost absolvita de leasing, deci tu nu mai platesti nimic decat cat cere omul. Daca nu ai o problema trebuie sa te interesezi cate rate mai sunt de plata, ce valoare are rata reziduala etc...este mai complicat putin, si costul mai mare probabil.

1 răspuns:
| B27VIP a răspuns:

Cam dubioasa treaba...lasa-mi un mesaj cu numarul tau de telefon, te pot ajuta cu sfaturi.