| MRBratu a întrebat:

Vreau sa cumpăr un BMW 316i sau 318i.Ce ma sfătuiți sa verific la el înainte să-l cumpăr? Și cam ce pica la ele?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să verifici dacă merge, faci probe în trafic cu ea.
Dar eu am pățit așa.
Am cumpărat o mașină second hand. La probă a mers.
Am dat bani. Am făcut actele.
Apoi nu a mai vrut să meargă deloc.
Era din aceea care merge numai cu computerul de bord.
Reprezentanța din România s-a închis.
Nu mi-a răspuns nimeni la emailuri.
Am casat-o.
Concluzie.
Nu mai cumpăr veci second hand.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Cu toate că ți-e ți-e greu să crezi, așa am pierdut eu 2500 de Euro.
=====
Cine dracu n-ar vrea o masina noua - dar daca n-ai 10000 de euro atunci te multumesti si cu una de 1500 de euro
=====
Eu sunt acela și am un răspuns pentru dta.
Eu o să am o mașină nouă pentru 300 de Euro.
Este greu să crezi, dar o să o am.
Acum mă ocup de altele mai urgente, dar te trec la mine pe fișierul de rezolvări și te recontactez.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Kilometrajul, sistemul de bord, soft-ul, mai pe scut, directia, ambreajul, optimizarea "TOTUL".