| Ionut722 a întrebat:

Vreau sa cumpar un piagio ciao neinmatriculat,persoana care il vinde nu are acte(deci probabil e furat) si sustine ca se poate face o cerere la primarie si imi da nr, dar eu nu cred. Se pricepe cineva daca se poate inmatricula?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Banuiesti ca e furat si tot vrei sa-l iei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are nici un act pe el? O asigurare chiar daca e mai demult, sa fie pe numele lui. daca nu mergeti la primarie impreuna nu ii da banii inainte.

| Ionut722 explică (pentru anonim_4396):

Cica e adus din Italia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ambele chei originale?

| Ionut722 explică (pentru anonim_4396):

Nu e cu cheie ala e dinăla cu pedale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa-ti dea buleala. Nici n-avea cum sa treaca vama cu el, fara acte. Si in masina mica nu incapea, sigur l-a adus cu vreun furgon sau platforma de motor ceva.
Ceva e dubios. Mai bine iti pastrezi banii si mai strangi si iti iei ceva road legal, iti faci asigurare, si mergi linistit pe unde vrei, fara sa te opreasca politia.

| SARPYLY a răspuns:

Salut,

Nu se poate. Fiecare Motor, automobil etc e identificat prin serie motor si sasiu. Nu au cum sa il inregistreze l-ai ei. Nu se pot elibera numerele galbene. Dar cum suntem in Romania mai sunt unele abateri de la regula in anumite primarii.

| Ionut722 explică (pentru SARPYLY):

E dinăla cu pedale nu cred ca are serie