| Neagu_Alyn_1989 a întrebat:

Vreau sa cumpar un X5....care este cel mai fiabil motor Bmw E70 X5 an 2010 2013? Dau funda (rog raspunsuri doar de la cei care detin, au detinut sau sunt mecanici si stiu despre ce vorbesc), multumesc

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Care este mai fiabil? motoru ala pus pe o masina noua,ala estelaughing asa daca cumperi fiare vechi,fiecare isi da cu presupusu,mai ales cineva pe aici cu matusasa laughing parca ne intereseaza pe noi ce face matusasa,sau ce fier cazan si-a luat matusasa laughing
Ba frate cand auzi pe astia cu cazanele lor fiabile,are mama,are matusa,a bagat, a scos, te doare mintea.
Ba voi astia cu fiabilitatea voastra si cu matusile, mamele si mai stiu eu ce rude aveti, voi intelegeti oare ce scriti?
Pai vina ala sa zica de matusasa ca bagat bani, pai a luat matusasa masina aia noua si imediat a bagat 4 mii?
Cum poti oare frate sa vii cu cazane de tuica,sai pui roti si mai vrei si fiabilitate laughing
astia nu-s intregi la cap.
Ok sa raspund,desi cred ca am raspuns,toate motoarele sunt ok,asta daca masinile is noi,sau in caz cas folosite,daca au fost corect intretinute si folosite.
Cand iei o masina folosita,trebuie sa te pricepi, sa stii la ce sa te uiti, ce sa controlezi etc, daca nu stii poti fi norocos sa nu ai nici o problema, sau poate sa iti manince zilele, asa cum e cazul matusii laughing

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Vezi aici:
https://aproapemasini.com/2020/10/31/pareri-bmw-x5-e70-2006-2013/
Ca fapt divers, matusamea are un X5 din 2012 cu motorul diesel cu 2 turbine de 245cp. In prima luna de la achizitie o bagat cam 4000 euro in ea si de atunci tot baga si in motor si in alte parti. Dupa mine cel mai fiabil motor e vechiul M57 euro 4. La o masina ca asta, orice problema incepe de la 100-200 euro si merge in sus pretul de acolo. Personal as lua un X3 2.0 diesel fiindca arata cam la fel, e mai nou si mai fiabil. Bafta!