| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Matiz pentru ca de altceva nu am bani deocamdata happy. E destul de ok pentru o masina de oras (nu o sa plec cu ea din Bucuresti) asa ca as vrea sa va intreb care sunt avantajele si dezavantajele masinutei si daca e rentabil sa o cumpar. Avand in vedere ca nu ma deranjeaza aspectul as vrea sa imi dati alte dezavantaje.
Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta sfaturile mele... Avem un prieten de familie si are o masina Matiz de 5 ani spune ca e foarte indragostit de ea, merge bine consuma putin si in cinci ani nu ia schimbat nimic la ea nici macar un surub... nu a iesit cu ea numai in oras a iesit si in diverse localitati, eu as opta pentru un Matiz sau un Tico... mie imi plac amundoua .desigur tu alegi ce crezi ca iti va placa mai mult sau poti alege si alte masini...

53 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Eu am un matiz si ma gandesc sa l vand in 2000 euro merge bine nu s probleme la el consum mic e numa bun

cristian
| cristian a răspuns:

Ai avantajele unui consum relativ scazut de carburant, si celelalte consumabile(ulei, anvalope, piese de schimb).
Este usor manevrabila de catre o femeie.
Datorita gabaritului redus gasesti usor locuri de parcare.

| kh1ss a răspuns:

Sunt o fericita posesoare de matiz si nu as da masina pe o alta. sa stii ca familia mea e de 3 membrii si am fost si in afara orasului, la ''iarba verde'', si ne-am descurcat de minune cu bagajele. portabagajul nu e foarte mare dar se poate pune bagaj si in spate, pe bancheta...sincer eu sunt extrem de fericita ca il am... e ''buburuza ''mea frumoasa.

| Simon a răspuns:

0762334114 - Este numarul unei prietene care are un Matiz de vanzare, nu stiu pretul exact. Poate te va ajuta, nu cred ca l-a dat. Bafta! Si da pentru. oras e o masina buna.

| mami a răspuns:

Este o masina usoara, nu are stabilitate foarte buna atentzie la viteza mare si denivelari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa gasesti cam tot ce te intereseaza despre matiz aici:
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t108297.html

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ia-ti un spark chevrolet, are oferta promotionala pina in 31 martie, este mai spatioasa, mai dotata decat matizul si pret bun.
http://www.chevrolet.ro/oferte/oferte-06.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe matiz vreau sa dau maxim 2000-3000 euro
Chevrolet-ul spark este aprox 7000 (cu banii astia mi-as lua o super masina, second-hand ce-i drept, dar oricum mult mai buna decat spark)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe matiz vreau sa dau maxim 2000-3000 euro
Chevrolet-ul spark este aprox 7000 (cu banii astia mi-as lua o super masina, second-hand ce-i drept, dar oricum mult mai buna decat spark)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e second, e ok matizul si, la cat ai nevoie sigur ca e solutia optima. ziceam de spark crezand ca vrei noua si sincer sparkul e f. bun si mai mare putin. mie mi-ar fi placut dar baiatul meu nu m-a lasat sa iau una mica. zicea ca sint eu prea mare pentru spark laughing asa ca a fost musai sa iau una mai mare! oricum sa ai parte de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur imi iau cu servo (nici nu ma gandesc altfel ...ca nu vreau sa fac muschi laughing )...cu viteza nu prea sunt eu vitezomana.....inca sunt incepatoare si decat sa imi iau una noua sa o lovesc sa ma zgarii pe ochi happy
Multumesc pentru informatii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merci Simon dar l-a vandut ieri sad
Daca se mai poate continua discutia happy...ma gandeam, uitandu-ma pe net, si la optiune Ford Ca happy ce ziceti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E masina fiabila si rezistenta chiar daca nu pare ca e mica. Dezavantaj - in afara de estetica, portbagaj mic - la drum lung e obositor de condus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi zic ca nu e o masina sigura; am un coleg care a fost pana si in Turcia cu matizul lui happy deci duce buburuza happy
Eu oricum o vreau strict pentru oras si pentru ca nu prea am unde sa o parchez imi place ca e micuta, se strecoara happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
Marian te deranjeaza
am si eu un Matiz, gri, din 2007, 25000 km, intretinut cu reviziile la service si ITP 2011
daca mai esti interesata. mdurama@auchan.ro sau 0723295165.Mersi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merita...iti geantez ca este ok ...consum ok, putini bani de intretinut, taxe ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri happy
Mi-am luat masinuta...pana la urma am optat pentru un Ford Ca si sunt foarte, foarte multumita happy
V-am pupat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gabytzza daca te intereseaza am eu matiz de vanzare an 2005 km 22900 1 singur propietar, fata.nr meu este 0768.460.265

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de vrei una u can call mebig grin am un matiz si tin mult la el si sper ca cel ce o va cumpara va avea mare grija de eabig grin 0730471317

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vand Matiz, culoare alb, an fabricatie 2004, 50.000 km la bord, stare impecabila, unic proprietar, dotari AC, alarma, inchidere centralizata, casco inca valabil.

pret 2900 e

Amalia
Tel : 0722 687 780

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un matiz ofer 3850 euro discutabil, suna daca vrei la 0733583858

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si noi avem tot matiz si am fost cu el la predeal la costinesti in concediu 3 pers cu bagaj si afost foarte bine consuma putin si mergi unde vrei cu ea.am carat cu ea saci de grau, bicicleta si multe bagaje.iti doresc succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am unul de vanzare daca te intereseaza 1500eur an 2002

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ti-ai cumparat deja unul, poti gasi un matiz aproape nou si ieftin pe Ubidr.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place si atat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite iti dau eu matizul meu, 2600 euro e pretul, e masinuta pe care am condus-o aproape 2 ani, are doar 22. 000 km la bord, reali, e gri metalizat. ca femeie trebuie sa spun ca iti apreciez optiunea pentru matiz, eu am fost incantata de ea, doar ca trebuie sa platesc alte rate acum si de aceea sunt nevoita sa o vand. daca te intereseaza ma gasesti la tel 0721216386

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratilor, ce tot vorbiti atitea prostii? e cea mai proasta masina facuta vreodata. vorbesc din experienta, am un matiz care zi de zi trebuie sa aiba cite o problema, ba cablul la acceleratie, ba pompa de apa, de pompa de benzina nu mai vorbesc, am schimbat o de doua ori.la capitotlul articulatii sta de asemenea foarte prost.parerea mea e ca ar trebui sa incerci ceva facut de nemti, lasa i pe coreeni in pace, nu au traditie in domeniul auto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi...de 6 luni ...cum am mai spus mi-am luat pana la urma un Ford KA. SUnt foarte multumita... dar sa nu uitam ca o masina la mana a 2-a e o masina care mai devreme sau mai tarziu o s-a cam pape bani...happy dar asta e...de una noua nu am avut bani happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte bun matizul, eu am si sunt multumita