| FlorinPersicJunior a întrebat:

Vreau sa imi fac un go kart si sa ii cumpar un motor de 420cc si as vrea sa ii pun si o cutie de viteze, problema este ca nu am gasit cutii de viteze pentru motor asa de mare (am gasit doar pentru motoare de ATV de pana in 350cc), ma intrebam daca este vreo problema in a pune o cutie de 350cc pe un motor atat de mare si problemele care pot aparea.
Rog seriozitate si cunostinte in domeniu (cat sa primesc niste detalii plauzibile).

Răspuns Câştigător
| Mihai34567 a răspuns:

Pune o cutie de viteze de la un matiz sau tico din dezmembrari

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce nu cumperi o motocicletă avariată, dar cu motorul funcțional, având astfel ansamblul perfect adaptat?

| FlorinPersicJunior explică (pentru mihai69):

Pentru ca ies putin mai scump si nu prea am gasit totusi motociclete ieftine atat de puternice si care le-am gasit nu erau avariate mai deloc si erau destul de foarte scumpe pentru bugetul meu si motorul pe care il vreau

| mihai69 a răspuns (pentru FlorinPersicJunior):

Caută și la ATV-uri (eventual lângă termenul "dezmembrări"), poate ai baftă.

| FlorinPersicJunior explică (pentru mihai69):

Nu gasesc la motor din asta doar motociclete putin avariate (un ax o furca de astea) si cer foarte mult pe ele.