| DrunkenIrish a întrebat:

Vreau sa imi iau o masina pentru inceput, la un pret de 3000-3500, manuala, dar sa fie berlina, nu vreau hatchback.Am mai tot cautata dar voiam sa mai aflu si niste pareri. Puteti sa imi dati cateva nume? Apropo, ca parere aveti de Peugeot 407? Daca stiti raspundeti, dau funda.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"parere aveti de Peugeot 407? " - mare dom'le, mare"

un golf 4 nu strică nimănui pentru inceput

| aimullah123 a răspuns (pentru sierra1):

Golf 4 e urat in sensu ca arata prea invechit sad si nu mai tine mult
Mie mi se pare dragut la 3000-3500 Opel Astra H

| sierra1 a răspuns (pentru aimullah123):

Aici nu e vorba de tine, e vorba de irlandezul beat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am avut treaba cu modelul, dar cand cautam masina, mi-au sarit in ochi 307-urile, si nu intelegeam de ce sunt atat de ieftine, in raport cu anul fab si specificatii, apoi am vazut ca pompele de directie se cam strica, iar una noua, aftermarket, costa cam 500 de euro.
Posibil sa fie un dezavantaj de genul si la 407.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei diesel, sau benzina?
Pentru benzina, un Megane 1.6 16v e misto. Sau Laguna.
Pentru diesel, vezi Vectra C 1. 9cdti (e al naibii de mare), sau un Focus 1.6 TDCI
Ar mai fi si Audi A4 cu vestitul 1.9 TDI, dar au ajuns toate niste carute cu multi km, si mecanica depasita.