| JusTPauL a întrebat:

Vreau sa îmi iau o mașină pentru transport, ceva dubiță.
M-am uitat la kangoo 2010, dar mi se pare foarte mic locul în spate.
Renault trafic, ar fi bun dar nu prea se găsește în România la 3500e.
Acun ma uit după caddy, dar nici asta nu prea ma încântă pentru ca nu este închis în spate.
Are 2 geamuri care se pot sparge ușor și fura ce este în ea.
Ce îmi puteți recomanda la 3500e?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Recomand a se consulta aceasta lista (incepand cu pagina 5 pana la 11):
https://www.autovit.ro/......g-minivan/

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vivaro - ăla sau nimic!

| JusTPauL explică (pentru sierra1):

Da, arata bine vivaro, e cam fix ce caut.
Seamana mult cu renault trafic.
Mi-a mai atras atenția și vito cel la 2950e. E cam suspect nr de km. În 15 ani doar 230mii o mașină care normal e folosita la drumuri lungi.
I-am scris vânzătorului sa îmi trimită vin-ul pentru a o verifica.

| sierra1 a răspuns (pentru JusTPauL):

Baftă

| Simpatic a răspuns (pentru JusTPauL):

Bine ati facut! Daca ceva vi se pare suspect mergeti la o alta oferta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai strînge bani daca vrei masină bună, la banii tai nu gasesti o masină bună.

| JusTPauL explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mașina poate sa aibă și 20 ani dacă e întreținută merge.
Ca de exemplu patronul meu a luat în 2017 un Viano din 2016 90mii km din reprezentanta. După o săptămâni trebuia sa meargă sa schimbe ceva ca pierdea foarte mult ulei.
Eu sunt conștient ca nu e perfecta la banii aia, dar sunt pregătit sa o trec printr-o revizie completa înainte de a pleca cu ea la drum.