| YoyoXender a întrebat:

Vreau sa îmi schimb farurile normale cu cele led, nu știu dacă îmi accepta la rar și in cazul care mi le accepta ce acte îmi trebuie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu sunt omologate de constructor pentru modelul respectiv nu îți omologhează nimeni astfel de modificari

| DataSoft a răspuns:

Dacă pui ceva original, gen după modelul facelift, tu neavând facelift este ok. Dar dacă pui chinezarii aftermarket te resping la rar. Dar poți face rar-ul cu farurile originale și după sa iti pui ce aftermarket-uri vrei tu.

| YoyoXender explică (pentru DataSoft):

Pai bun! dar la rar, in fișa sau ce imi da iei nu imi dă ce este pe masina sau este doar o fisa care zice ca autoturismul meu, poate circula pe drumurile publice?