| Chez0nz a întrebat:

Vreau să îmi schimb volanul de pe dreapta pe stânga la un Passat b6, ce conține kit ul? Ce piese îmi trebuiesc.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie de urmatoarele:
Flansa bord, tumbuluatura clima, tumbulatura servo,\, ansamblu stergatoare complet, plasticul de la stergatoare, conducte clima, caseta de directie, instalatie electrica motor, instalatie electrica interior, fete de portiera fata cu tot cu cablaj maner etc, cablaj portiere fata, yale portiere fata+manere, calculatoarele din portiere, plastic de sub bord, torpedou, plastic footrest, trimuri bord, armatura bord, mocheta, plasticurile din interior de la praguri impreuna cu manerul de deschidere capota si cablul acestuia, pod pedalier cu tot cu conducte, conducte pompa frana-pompa esp, plus panou ignifug si izolatia fonica ce tine de acesta.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

În primul rând un bord pentru volan pe stânga, cremaliera, caseta de direcție pentru partea stângă. Poate aveți noroc să le luați de la dezmembrări mai ieftin. Plus, un atelier mecanic care să vă mute pedalele, dar trebuie schimbate și oglinzile retrovizoare exterioare.
Oricum, consider că este mai avantajos să cumpărați un b6 european, decât să transformați un b6 englez în unul european. Căci, nu este costul pieselor, cât costul manoperei, căci vehiculul, în partea din față, va trebui golit pentru a putea face transformarea!
De asemenea, nu puteți ști, dacă nu vor fi nevoie de modificări și la blocul motor! Multă bătaie de cap veți avea! Succes!