| anonim_4396 a întrebat:

.Vreau sa-mi cumpar o prima masina pe care sa o folosesc doar 6 luni.
Pretul pe care il voi plati este de ¬700 euro maxim.
/Ce masina este recomandata in banii acestia?
Matiz/ VW Lupo/ etc.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Matiz/ VW Lupo"

corect. Mai vezi pe olx

| Sonia822 a răspuns:

Daca e sub 1500 euro, nu e masina. Are probleme grave, de obicei la motor. Probabil te costa tot atat inmatricularea. Nu o vei putea folosi pentru ca nu ai bani sa-i cumperi piese sa o faci sa mearga. O masina, sa zicem, care merge neimpinsa, costa cel putin 3000 euro. Broscuta. Ala care are o masina buna, ieftina, nu o vinde. O tine la scara. O foloseste din cand in cand. Daca e buna, nu o da cu 700 euro. Cea mai ieftina cu AC e 10.000 euro, iar fara ac 6000 euro, noua

| sierra1 a răspuns (pentru Sonia822):

"Daca e sub 1500 euro, nu e masina"

să fim serioși/serioase!

| Vladut123456 a răspuns (pentru Sonia822):

De ce vorbesti despre ceva ce nu stii? Auzi tu la 10.000 euro e cea mai ieftina cu aer conditionat iar la 6000 euro fara aer conditionat laughing.
Tatal meu are o masina la 1300 de euro si merge foarte bine, adica nu iti e frica sa mergi cu ea ca te lasa in mijlocul drumului e absolut deplasabila si te bazezi pe ea in depasiri si asa, adica nu ramai cu ea in drum iar la estetica nu sta bine deloc, fiind plina de zgarieturi, dar la acesti bani nu ar trebui sa te intereseze aspectul ci mecanica.

| Sonia822 a răspuns (pentru Vladut123456):

Noua, mai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trabant