| anonim24248 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar prima masina un audi a4 b7, opinii?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Salut. O masina foarte foarte buna cu mentenanta usoara, dar anii isi spun cuvantul
Motorizari: 2. 0BPW este cel mai montat pe acest model, dar are probleme mari la injectoare
2.0 BRD 170cp fara filtru de particule. Injectia este Siemens si nu se repara niciun injector. Se poate face conversie la BOSCH
2.0 blb Acest cod motor prezinta masina. Este un motor balbait din fabrica, dar foarte bun si fiabil
1.9 brb cu si fara dpf. Doar 116cp pe o masina grea, dar nu ai nicio problema din generatiile vechi de 1.9
2.0 bre- super bun
Motoarele de 2.5 si 3.0 sunt tanc
Piese sh se gasesc in absolut orice parc de dezmembrat si cu 500 ron iti pui volan cu comenzi, pilot automat si computer bord daca nu ai

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O-la-la, ești in bani!

| Frank51 a răspuns:

E ca la lotto, dacă ai noroc va merge bine și nu va trebui sa investești în ea, dacă ai ghinion îți va cere câte un injector, o turbină, un dpf, din astea colosale.

Dacă vrei ceva simplu mergi pe a3 1.6 fsi.

| RoxanaElena007 a răspuns:

Daca tie iti place si o vrei nu vad de ce sa nu iei happy Asa mi-am luat si eu tot ca prima masina un astra h ca asta mi-a placut (bine as fi oftat pentru un golf 5 dar cu bani de ii dadeam pe golf am luat astra si schimbat piesele problema la astra)
Legat de a4 b7 uite aici cateva pareri ale altor persoane pe forum-uri:
https://aproapemasini.com/2018/11/18/pareri-audi-a4-b7-2004-2008/
https://vwforum.ro/topic/90773-parere-cumparare-a4-b7/

| floruits a răspuns:

Bună!

Dacă îți place mașina și crezi că poți să o stăpânește, desigur, poți să o iei!

Zi frumoasă.