| Laur195 a întrebat:

Vreau sa radiez o masina, mai exact un Ford Transit 2001. ''Problema'' e ca are ITP-ul expirat, il pot radia asa? Multumesc

4 răspunsuri:
| unsimplucopil a răspuns:

Ma iei de prost?

| Laur195 explică (pentru unsimplucopil):

Nu iau pe nimeni de prost, logic ar fi sa nu fie nevoie de itp deoarece masina urmeaza sa ajunga la ''gunoi'' dar la cate legi lipsite de sens sunt in Romania am zis sa fiu sigur sa nu am vreo surpriza apoi

| unsimplucopil a răspuns (pentru Laur195):

Imi pare rau ce am scris mai sus.
ca sa o radiezi iti trebuie o dovada de la parcul de dezmembrari auto, precum ca masina ajunge la ei. cu dovada aia, iti radiezi masina.
nu iti trebuie itp si nici asigurare valabila
singura chestie ar fi sa fie masina pe numele tau
ar mai fi o varianta.
o dovada precum ca masina va sta in ograda la tine.
adica un contract de casa sau de pamant.
asa am facut si eu la un golf 3

| Laur195 explică (pentru unsimplucopil):

Da eu vreau sa o tin acasa deoarece mi-am cumparat alta idetinca si pe asta veche o tin pentru piese...O radiez deoarece este praf este mancata de rugina...Multumesc frumos, masina este pe numele meu iar ograda pe al lui tata dar nu e problema rezolv actele astea. O seara placuta