| GaryOfLivia a întrebat:

Vreau sa schimb si eu amortizoarele pe spate la un Golf 4 dar am arcuri sport, are vreo treaba? Exista amortizoare sport sau toate sunt la fel?

Si daca le schimb pe cele de pe spate trebuie si cele pe fata schimbate? Cam cat o sa ma coste sa le cumpar plus manopera?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista amortizoare sport, atat OEM, cat si aftermarket.
Dar unii pun amortizoare standard, si nu prea au probleme.
Daca pui standard, eu recomand pe ulei, pentru ca sunt mai comode.
Amortizoarele se schimba cel putin in pereche, deci poti schimba doar fata sau doar spatele. Important este sa nu schimbi doar pe stanga, sau doar pe dreapta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Pentru preturi de amortizoare standard, intra pe site-urile astea:
www.autokarma.ro
www.epiesa.ro
Selecteaza modelul si motorizarea ta, apoi gasesti preturi pentru fiecare piesa.
Pentru amortizoare sport, cauta pe www.autolux.ro sau http://www.wrt-parts.ro
www.bestautovest.ro

1 răspuns: