| plapuma a întrebat:

Vreau un Renault Clio si nu stiu ce sa fac, daca merita sau nu. Am o masina pe care as putea-o da la rabla si pentru restul de bani sa fac un leasing. Vazusem la ei pe site o oferta la leasing cu amanare a ratelor timp de 6 luni, iar apoi la finalul leasingului dai masina inapoi si iei o alta. Diferenta e ca masina va fi trecuta pe numele meu, nu va figura ca fiind a lor asa cum se intampla in mod normal la leasing. O fi bine? Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Modelul actual nu imi place dar varianta din 2016 e misto. Alt dezavantaj 5 viteze. Daca o calci putin merge supraturata, o masina buna are 6 viteze sa mearga linistit motorul. Consum si fiabilitate destul de bun. Daca esti in stare sa mergi la renault Germania o gasesti mai ieftina ca e noua sau folosita de la renault vei vedea ca e mult mai ieftina si zic ca merita - ai google translate poti vorbi cu ei. O aduci pe roti in tara. La noi costa mai mult pentru ca TVA e mare si garantia se mentine in RO doar duci actele din Germania si se autentifica

| sierra1 a răspuns:

Sau faci un credit "prima mașină" și e a ta din prima