| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mie toate tarile europene care au autostrazi cu benzi de viteza?

4 răspunsuri:
| NotoriusBIG a răspuns:

@ ciprian.normal ca au benzi de viteza de aia le cheama autostrazi

| filipm2001 a răspuns:

Singura tara europeana care are autostrazi fara limita de viteza este Germania, dar si acolo pe multe portiuni sunt restrictii. In rest, cam toate autostrazile din europa au limita de viteza cuprinsa intre 110-130 km/h.
winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai stiu ca celelalte autostrazi au limita de viteza dar au si benzi de viteza

| radu4ra a răspuns:

Sal, daca te intereseaza banda de viteza (adica cea de langa axul drumului), asta exista pe orice autostrada!
Dar diferenta se face doar la limita de viteza. Singura tara care nu are peste tot limitata viteza pe autobanda este Germania, din Europa. Pentru ca peste ocean, e alta poveste.
PS Numai romanii mai au de invatat (foare mult) ce inseamna sa rulezi pe autobanda si disciplina in trafic.