| Fumiko a întrebat:

1.e adevarat ca miera iti deschide parul la culoare si daca da cum trebuie folosita?

2.Am auzit de la o colega ca la Avon exista ceva solutie cu care te dai pe par si iti pica firicelele roase fiarte repede jos,pot gasi asa ceva si in Kaufland,Lidl, Penny?

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

1. citeste asta: http://www.divahair.ro/......_se_obtine
2. produsul ala minune nu exista... Pentru parul ars, despicat se folosesc uleiuri pentru a-l inmuia. Gandeste-te putin: un produs de genul ar implica degradarea unei anumite parti din firul de par(cum face crema depilatoare), dar produsul nu are o inteligenta astfel incat sa te scape de parul doar cu o anumita structura. Cea mai buna solutie e sa-l tai(oricum creste la loc). Niciun produs nu ti-l va repara, plus ca firele despicate incetinesc cresterea