| andreea964 a întrebat:

A auzit cineva de produsul Impreskin? Sunt niste pastile care se administreaza intern pentru a imbunatatatii calitatea tenului(riduri, culoare neuniforma, pori)
Vreau sa va intreb poate stie cineva de produsul asta, oare este posibil sa aiba efecte semnificative asupra tenului avand in vedere ca este adm. intern.
Voi ce parere aveti? Credeti in acest tip de pastile?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridurile se estompeaza cu un produs cu retinol sau vitamina c ( un mixt cu mai multe ingrediente benefice ), culoarea tenului se uniformizeaza cu niacinamida ( confera luminozitate tenului ) sau daca exista pete solare se folosec minim 2 tipuri de inhibitori de melanina ( acid azelaic, acid kojic, vitamina c, arbutin, hidroquinona ) si musai SPF, porii sunt micsorati vizibil daca folosesti un produs cu niacinamida sau retinol ( se pot folosi ambele ingrediente pentru ca niacinamida potenteaza efectul retinolului ) si folosesti produse care sa iti hidrateze lejer tenul ( acid hialuronic, o crema foarte light ) si eviti iritantii care iti maresc productia de sebum.

| andreea964 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreea964):

N-ai pentru ce. happy

| mark2018 a răspuns:

Trebuie sa crezi.Este la fel ca in religie.
Maine poimaine te vei trezi top model cu aspirina colorata pe care o platesti de 500 de ori mai mult.
Ai un medic de familie?
Intreaba-l si nu mai pune botul la toate publicitatile.

| andreea964 explică (pentru mark2018):

Ai dreptate! Multumesc!