| pinksweetloverr a întrebat:

A cumparat cineva de pe LightInTheBox? Pare a fi din China deci ma gandesc ca livrarea va dura doua luni, nu?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da este din China dar are si un sediu in SUA. Eu cumpar de pe JOOM (tot din China) si am incredere totala in sistemul lor. Retin banii pana iti ajunge obiectul. Daca nu ajunge in timp util ti se returneaza, garantat, banii. Toti cumpara de pe alea cu ALI (Baba si Express). Eu m-am pacalit acolo si nu mai cumpar de la ei. Vanzatorul a cerut sa-l pasuiesc o perioada ca e pandemie si ajunge mai greu. Apoi m-am trezit ca nu a mai ajuns obiectul si am ramas cu banii dati. LightInTheBox l-am vazut si eu dar n-am incercat. Nu stiu care sunt conditiile lor. Cat despre durata asta cam este la toate. Am avut, insa, si produse care au venit in 3 saptamani.

| mihai69 a răspuns:

Durează cât ți-e norocul (dacă alegi livrarea standard), plus cât se mai scarpină cei de la poșta vamală.