| laura_2327 a întrebat:

A experimentat cineva tratamentul cu henna incolora, ce parere aveti? Ce tratamente pentru cresterea mai rapida a parului folositi?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu exista henna incolora ci este pudra de cedru. Mi-a ingrasat parul mai repede, nu era mai stralucitor, am facut pudra aia prin toata casa, se curata greu din par, am avut ceva radiatii aramii pe parul blond si cam atat. In principiu o porcarie din punctul meu de vedere.

Rapiditatea cresterii parului este programata genetic, poti sa iti faci masaj capilar cand te speli pe cap ca sa stimulezi circulatia si parul sa creasca mai sanatos. Incearca sa iti iei vitaminele si mineralele de care are nevoie parul din alimentatie si nu din suplimente pentru ca se asimileaza mai bine.

2 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Inceaca sa cauti pe net Dimexid, un produs din rep Moldova. Din ce am citit este ok

| pinkyypromise a răspuns:

Tratamentul cu henna incolora aduce mai multe beneficii: revitalizeaza scalpul si firele de par, confera volum, e bun pentru parul gras fiindca controleaza excesul de sebum, e folosit ca tratament preventiv pentru matreata. Eu am fost foarte multumita de rezultate, insa acestea se vad doar dupa mai multe utilizari.
Penru cresterea mau rapida a parului e foarte recomandat masajul capilar care ajuta enorm. Spala-ti parul cat mai putin, de exemplu o data la 5 zile, nu il pieptana des. Nu folosi paca de par sau ondulator pe cat posibil. Iar acum ca se incalzeste, lasa-ti parul sa se usuce in mod natural. Astfel previi in mare parte varfurile problematice. ca tratament iti pot recomanda uleiul de ricin, care nu doar ca stimuleaza cresterea mai rapida a parului, ci si hraneste firul de par, si indeasa podoaba capilara. pe termen mai lung, evident. Iar cel mal mai imporant este sa ai rabdare. Rezultatele bune apar doar dupa cateva luni. Good luckhappy