| BiancaDenisa a întrebat:

A facut cineva schimbarea radicala de a renunta la parul lung in favoarea parului scurt? Daca da, ce v-a determinat si cum v-ati simtit dupa aceasta schimbare? Ati regretat sau ati repeta experienta, poate si cu o tunsoare mai scurta?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am facut o data prostia asta dornica de o schimbare si am regretat nespus de mult

| BiancaDenisa explică:

Multumesc pentru raspunsuri fetelor! Nu, nu am de gand sa m-a tuns scurt...de cand ma stiu am parul lung si nu voi renunta la el. Vroiam doar sa vad si parerile altora happy

| LaraClarice a răspuns:

Eu am avut parul pana dupa cot si m-am tuns bob https://www.google.ro/......ps?/search
Mi-a placut enorm de mult. A fost mai dificil cand a inceput sa creasca pentru ca nu se mai aranja.dar apoi a crescut mai mult si am putut a-i da o forma.
Sfatul meu este sa te tunzi, daca asta vrei.
Uneori si eu regretam ca m-am tuns.dar mi-ar fi parut si mai rau daca nu as fi facut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de la unu foarte lung am trecut la bob. Mi-a placut sincera sa fiu. Ia conferit mai mult volum.
Dar acum cand am ajuns iar la par lung si luna asta am tuns 3 cm din el mi-a parut foarte rau laughing.

Nu as mai incerca sa ma tund scurt. Eventual daca ma apuca pe mine sa imi fac un bob asimetric sa vina in fata foarte lung, dar neh. Paru lung e mai feminin si e superb. Atata timp cat nu-l tunzi cu placa zi de zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti sta mai bine cu parul scurt, tunde-te.
Eu am plans de fiecare data cand m-am tuns laughing. Acum, nu m-am mai tuns de vreo 2 ani si nici nu as face-o.
Daca vrei o schimbare, tunde-te in scari sau tunde-ti bretonul.
Nu-ti lua si din lungimea parului, caci iti va parea rau cand vei vedea fete cu parul lung.
bafta!

| ceaiuldetei a răspuns:

Multă lume a făcut schimbarea respectivă. Și pe lângă schimbarea aia, au mai făcut economie și la șampon : )

De obicei, când cineva își taie părul (nu un centimetru), simte nevoia de o schimbare. Pentru asta, nu îți trebuie aprobarea sau părerea celorlalți, nu?

Și simțitul nevoii respective, se repetă, de-a lungul anilor. La unele persoane mai devreme, la unele persoane mai târziu.

Iar dacă regretă, e doar de moment.
Și până la urmă, n-au de ales. : )

Dacă tu simți nevoia de schimbarea aia, fă-o, dar dacă e doar o chestiuță de moment, mai bine nu, pentru că s-ar putea să îți pară rău. Gândește-te bine și ia decizia cea mai corectă, dar ține cont că părul nu crește atât de repede și de ușor pe cât ți-ai dori. Succese.

| JeSuisElle a răspuns:

Parul ti-l faci in ordine de trasaturile fetei, am observat ca multor persoane le-ar sta mai bine cu parul scurt precum si invers. Fii atenta o sa iti dau un site si ai diferite tunsori acolo trebuie sa pui o poza cu tine dreapta si cu parul prins. http://www.taaz.com/ si am mai gasit si un site cu tunsori in functie de forma fetei http://www.eva.ro/......35892.html

| oBuburuză a răspuns:

Da am facut si eu chestia asta si am regretat foarte mult il aveam lung, frumos si sanatos. Mia parut rau pana acum fiindca nu-mi mai creste inapoi la fel cum era atunci.

| zTonia a răspuns:

Eu am facut teribila schimbare dar acum regret pentru ca imi sta mai bine cu parul lung, dar daca tie iti sta bine nu ai sa regreti! :*

| Aaxell a răspuns:

Daca ai parul lung si vrei sa ti-l tai, nu face asta. Femeile cu parul lung sunt cele mai frumoase si parul frumos si ingrijit este arma oricarei femei. Nu iti recomand decat tarierea varfurilor din cand in cand. Nu face greseala sa iti scutezi parul pentru ca mai apoi sa plangi dupa el. Sper sa tii cont de sfatul meu. Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Evelină19 a răspuns:

Da! Aveam părul lung, foarte lung. Am decis să renunț deoarece, vară îmi era extrem de cald. Dar după această schimbare. de fapt A FOST GROAZNIC! iar acum. am părul din nou lung. Și nu îl mai tundbatting eyelashes