| Anca135135 a întrebat:

A folosit cineva de la plush_bio pentru acnee faza 1? Ii intreb pe cei care folosesc produse de la această firma.Macar sa-mi fac o părere.

1 răspuns:
| 1Alexandraaa12 a răspuns:

Nu sunt bune de nimic! Irosești banii dejeaba! Persoanele respective care le trimit poze pe fecebook sau pe alte rețele de socializare pe langă tratament iau si antibiotice si automat au rezultate.
Nu mi se pare normal, ca fiind doctor, să poată prescrie niște atibiotice, fară protecție pentru floră, stomac, ficat. Nici măcar nu poți să-ți dai seama ce tip de ten ai. Mi se pare absurb ce se intâmplă.
Parerea mea e sa te duci la un dermatolog să-ți consulte tenul și să vadă principala cauză.
Incercă să renunți la beauty blender pentru că este un focar de infecții, chiar dacă tu il cureți cu apă și săpun( chiar și dezinfectant) tot un focar de infenții rămâne ( dacă nu mă crezi taie un beauty blender vechi), dacă ți neapărat să nu aplici fondul de ten cu degetele poți să-ți cumperi o pensulă, dar să fie curațată după fiecare utilizare și să stea sigilată, folosește SPF chiar si iarna, curață-ți tenul, hidratează-l, schimbă prosopul de față/ perna o dată la doua zile. Pentru acnee ți-aș recomanda Svr( vezi care ți se potrivește tenului tău, sunt produse naturale)
Acum să fim serioși o constultați la dermatolog te costă mai puțin decât să irosești banii pe produse care nu funcționează.
Sper că te-am ajutat!