| lexy22 a întrebat:

A folosit cineva o pasta de dinti care chiar a avut rezultate in albirea dintilor? Ce ati putea sa-mi recomandati? happy

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Detartrajul, cei care fac reclame la paste de dinti sunt minciuni doar ca sa ia banii, cum sunt sensodyne scumpe, numai un detartraj profesional facut in cabinet stomatologic si o albire aia le dă stralucirea nu doar detartrajul albirea care o fac ei in cabinet, dar te ușureaza de ceva milioane asa ceva.

| Frank51 a răspuns:

Iti zic eu ce a avut rezultate, un detartraj + un periaj profesional, dintii stralucesc dupa aceasta operatiune.

| macintosh a răspuns:

Dupa 3 zile observi clar diferenta daca folosesti Mediblanc ( de pe notino) varianta verde cu aloe vera sau cea rosie care e tot pentru albire. Periajul sa fie de doua ori pe zi (dimineata si seara), il mai poti tine pentru o albire mai buna cateva minute iar apoi sa clatesti gura. Nu uita sa nu mananci si sa nu bei nimic dupa periajul de seara si sa utilizezi apa de gura inainte de somn.