Întrebare recomandată | andreea964 a întrebat:

A folosit cineva uleiuri sau orice altceva pentru tratarea ridurilor de sub ochi și a dat rezultate bune? Și ce fel de ulei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleirui n-am incercat, am folosit produsul asta si este foarte fain :
http://www.paulaschoice.ro/......m-5ml.html
Stiu ca pare putin 5 ml dar are o textura uleioasa ( se aplica foarte putin produs ) care se " pierde" si simti tenul doar usor catifelat. Eu aveam probleme cu ridurile de pe frunte ( ma miram mereu cand ma deadeam cu mascara :)) ) si mi le-a estompat perfect.

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Eu folosesc ulei de vitamina E care conferă elasticitate pielii. Te dai seara înainte de culcare şi dimineața te speli doar.

| andreea964 explică (pentru FemeiaPisică):

Și se observa vreo diferență?

| FemeiaPisică a răspuns (pentru andreea964):

Eu mă dau pe tot chipul. Este bun şi pentru creşterea şi întărirea genelor/sprâncenelor. Am văzut că vitamina E este numită şi "vitamina tinereții" iar femeile care îl foloseau arătau mai tinere. De atunci îl folosesc şi am un ten curat. Bine, contează şi alimentația în mare parte.

| kiri11 a răspuns:

Citeste despre opiniile si informatiile cremei Perle Bleue. Ata eu cat si mama o folosim si suntem multumite happy

| nugasescusernameliber a răspuns:

Pentru ameliorare si prevenire sunt bune toate uleiurile naturale (masline, cocos, migdale, ricin, avocado, etc). Dar ridurile adanci si vechi nu vor disparea total din pacate doar cu uleiuri.
Poate sunt riduri de expresie si nu prea ai ce sa le faci, decat sa previi agravarea lor.

| Cristian_Marius_2003 a răspuns:

Nu incerca toate uleiurile ele doar o sa-ti faca sa-ti dispara ridurile pana la o anumita varsta apoi pielea iti va atarna mai bine incearca alimente ce contin seleniu cum ar fi fructele de mare si unele legume.