| T30D0RA a întrebat:

A fost cineva la dermatolog? Trebuie trimitere de la doctorul de familie?

Răspuns Câştigător
| šρяίηģ a răspuns:

Nu iti trebuie trimitere doar daca nu vrei sa platesti. Tin minte ca daca vrei trimitere (costul acoperit de casa de sanatate) ti-o trebuie in 3 exemplare. Sper sa nu ai probleme mari!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poţi lua o trimitere de la medicul de familie (acum trimiterile sunt în trei exemplare, nu mai sunt valabile cele vechi) pentru a evita o taxă de consult care poate ajunge şi la 50 ron.
Sfatul meu este să mergi la un centru medical particular, plăteşti şi eşti tratată omeneşte nu ca la policlinica de stat unde te vede şi te tratează sfidător.
Sănătate şi să nu ai nevoie de doctori!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca vrei sa platesti consultatia, nu trebuie trimitere de la medicul de familie. Daca vrei o consultatie acoperita de asigurarea de sanatate, iti trebuie o trimitere in 3 exemplare.

| Fiction a răspuns:

Da, sigur ca da.big grin

| buburuzaucigasa a răspuns:

Da iti trebui trimitere de la medicul de familie doar daca nu vrei sa platesti.

| roxa2_8257 a răspuns:

Sincer.eu am fost la dermatolog si nu mi-a cerut nicio trimitere si nici bani nu a vrut sa ia. m-a intrebat ce problema am si apoi mi-a dat tratament. iti recomand sa iei trimitere ca poate ai vreo surpriza si platesti. in mod normal stiu ca trebuie dar mai sunt si doctori ca cel la care am fost eu