| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva dieta dukan? Cat ati slabit si in cat timp? Daca nu e buna, va rog dati-mi orice alta dieta. Vreau sa slabesc in 75 de zile 10 kg ( sau macar 6kg... ). Nu imi pasa de fapt atat de mult cat arata cantarul, vreau sa arat bine si trebuie sa slabesc in zona coapselor mai ales si chiar si la gambe, brate, burta, peste tot. Ce exercitii imi puteti recomanda si cat?

Răspuns Câştigător
| Arkhasas a răspuns:

Exerciţii cardio şi mâncat sănătos, atât cât să ai un deficit caloric. Nu înfometare.
E relativ normal să slăbeşti 10 kg în 2 luni jumătate, reuşeşti cu siguranţă.
Baftă!

| AnonimaOk a răspuns (pentru Arkhasas):

Mersi, sper sa reusesc... Ai vreo idee cum m-as putea si inalta? Am abia 1, 53 m la aproape 17 ani puppy dog eyes

| Arkhasas a răspuns (pentru AnonimaOk):

Ceilalţi membrii ai familiei sunt la fel de mici ca tine sau ce înălţimi au?
Mânâncă alimente bogate în proteine şi fă cardio.
Creşterea ţine mai mult de alimentaţie, dar dacă e genetic nu prea ai ce să faci.
Sau ai putea practica un sport gen baschet sau înot.
Încearcă şi nişte vitamine...

| AnonimaOk a răspuns (pentru Arkhasas):

Pai mama are 1, 50 si ceva iar tata 1, 80 si ceva.
Nu prea pot face sport pentru ca am probleme cu inima adica tot ce tine de epuizare, de performanta si in special alergatul cu viteza mult timp nu pot.
Vitamine - ar fi ok sa iau suplimente de calciu si ceva cu vitamina D?

| Arkhasas a răspuns (pentru AnonimaOk):

În cazul ăsta îmi pare rău să-ţi spun dar nu prea mai ai vreo şansă să te înalţi...
Pentru creştere nu-i prea bună vitamina D. Ia un complex de vitamine, Centrum sau ceva.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine încearcă să te duci la sală, să faci sport, să bei multă apă ( cel puţin cei minimum 2 litri recomandaţi ), să consumi multe fructe şi legume. Dacă nu poţi merge la sală, găseşti pe youtube filmuleţe cu exerciţii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| chaserpixie a răspuns:

Dieta Five Hands este un din cele mai eficiente (Jessica Alba o urmeaza si ai vazut ce corp super are). Ideea e sa mananci intr-o zi 5 portii de mancare, fiecare sa iti incapa in palma (aprox. 125 de grame). Cele trei mese principale sunt alcatuite din carne slaba de pui, legume fierte, oua, lactate nu foarte grase, iar cele doua gustari, cea de dimineata si cea de dupa amiaza, sunt compuse din fructe si legume. SUCCES!