| andreea964 a întrebat:

A încercat cineva vreun gel de curățare a feței de la AVON făra sa usuce tenul deloc? Eu am tenul mixt vara, iar iarna e uscat.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai lua produse de la rahatul ala, in special pentru curatare. Iti recomand Bioderma dar daca nu iti permiti, ia si ceva de la Gerovital, Elmiplant, Nivea, Garnier.

| danyfear a răspuns:

Foloseste doar Gerovital

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te uiti pe lista de ingrediente ca sa te asiguri ca nu are ingrediente iritante sau care pot usca tenul, chiar daca ai tenul mixt vara nu trebuie sa folosesti iritanti pentru ca il provoci sa produca sebum.

Balea Med Waschgel Ultra Sensitive ( 9-10 lei ) si Bioderma sensibio gel moussant ( 30-35 lei ) sunt doua geluri de curatare foarte bune, nu contin iritanti, nu usuca tenul si curata foarte bine.

Poti sa le ceri ajutorul celor de la Bioderma ca sa-ti trimita o mostra a gelului de curatare :
http://www.bioderma.com.ro/contacteaza-ne/persoana-fizica

Poti sa folosesti un ser cu niacinamida ca sa-ti echilibrezi productia de sebum, il poti folosi si in restul anului pentru ca aduce beneficii tenului :
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10054060