Întrebare recomandată | Darrina a întrebat:

A mai ținut cineva dieta disociata? Ce cantitate de alimente ati mâncat zilnic? Funcționează?

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu ti-o recomand deloc, iti slabeste corpul. Am urmat-o acum cativa ani si mi s-a facut rau pe strada, a trebuit dupa asta sa-mi iau un surplus bine de vitamine de a ma repune pe picioare.
Am urmat-o pe cea mai usoara de o saptamana si mai rau mi-am facut.
Ca sa slabesti in timp si frumos, iti recomand sportul, fara el nu ai cum sa dai jos, incepe sa consumi sucuri facute la blender din legume si fructe, supe si fara prajeli, paine, paste fainoase, renunta la cartofi, orez, poti consuma lactate cu un procent foarte mic de grasime. Doar asa poti slabi in timp, cea disociata face sa-ti dea stomacul peste cap si tot ce dai jos se repune foarte repede. Ca si sport fa ceva ce-ti place, eu in acest timp am facut pilates cu tae-bo, mi-a placut acest sport si daca as mai avea timp m-ar reapuca. Pune in miscare toti muschii corpului.