| Ema22 a întrebat:

A slabit cineva cu eco slim?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Slabesti daca nu maninci mult,trebuie sa maninci fctie de efortul depus,de energia ce org are nevoie,dar ca idee trebuie sa ma ninci f putin. Ditele alea is povesti,iar sa slabesti e sa maninci f putin, iar daca nu poti atunci cauta sa maninci chestii slabe, gen doar piept de pui, orez, peste, salate.Si nu e nevoie sa faci sport deloc. Daca nu maninci sau maninci f putin in 2-3 luni ajungi trasa prin inel, fara nici un fel de sport. Sportu nu face sa slabesti, ba mai mult facind sport pui pe tine, ca pui muschi sau ce pui dar aia se intampla, sau se maresc muschii, nicidecum nu slabesti. portul este sa intretii ce ai in primul rand apoi pentru altii sa puna masa musculara.Restu is povesti.Eu am stata in pat, nici macar sa ma plimb nu ieseam si am slabit f bine, si asta am facut am inceput sa nu mai maninc mult si sa maninc doar ca asa trebuie sa maninci si 3 mese pe zi si bla bla povesti de astea.Maninci cand simti nevoia, dar ai grija ca creierul la inceput te pacaleste, te tot indeamna sa maninci, iti face pofte laughing poate poate maninci, ca lui e lene, vrea energie mai usor fara sa munceasca prea mult.Deci pentru organism este mult mai usr sa ia energia din hrana decat din grasimile acumulate, ca urmare creierul va incerca mereu sa te pacaleasca sa maninci, dar daca nu-i vei da nu va avea incotro si va trece la treaba.

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru relian):

Ai dreptate in privinta ca sportul nu slabeste dar crede-ma ca mai bine muschi si 5 kg in plus la cantar decat grasime si piele fleasca dar 5 kg in minus. Preferabil sa ai un corp tonifiat si cu un pic de fibra dar 70 kg decat fundul lasat, pielea de pe abdomen ca racitura si pielea de la brate sa joace cand faci cu mana dar sa ai 60 kg. Muschii trag la cantar dar arata infinit mai bine decat un corp piele si os.
Iar daca 2-3 luni va manca f putin, cand va reveni vechea alimentatie ce se va intampla? nu va pune dublu? Si va intra intr-un cerc vicios, va apela din nou la infometare, iar se va ingrasa dupa 3 luni si tot asa, fluctuatiile de greutate nu sunt recomandate de nimeni. Si nimeni nu poate trai toata viata lui la dieta.
Elimina pur si simplu produsele procesate si rafinate, cele care sunt doar calorii goale fara nimic nutritiv in ele (faina alba de exemplu), inlocuiestele cu produse care au fibre si-ti dau satietate cu portii mici (paine graham, paste integrale, orez brun, cartofi dulci- nu cei normali fiind prea bogati in carbohidrati pe care daca nu-i consumi prin miscare se vor depune, etc). Axeaza-te pe carne slaba, legume cat de multe fiindca iti umplu stomacul dar au multa apa, vitamine si minerale in ele, fructe cu masura(adica nu un kg deodata) si pe stomacul gol. Gustari sanatoase(migdale, nuci, seminte crude, iaurturi, avocado, ciocolata neagra), mai bine mese mici si dese, nu fa pauza mare fiindca metabolismul iti incetineste. Adopta un stil de viata, organismul se educa.

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru relian):

Si nu uita ca organismul femeii are mult mai mult strat adipos decat al unui barbat, sunt alti hormoni, am vazut si fete de 45 kg pline de celulita dar slabe si crede-ma ca nu ti-ar placea de ea decat imbracata.

8 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca ar exista pastile de slabit care functioneaza nu ar mai exista oameni grasi.
daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu exista pastile de slabit eficiente, accepta ideea. Daca ar exista o pastila minune accesibila oamenilor de rand, pe cine ai mai vedea gras?
Sunt doar stimulente pentru organism, te ajuta alaturi de o dieta si sport, dar iti ataca inima, ficatul, flora intestinala. La fel te ajuta si ceaiul verde, ghimbirul, alimentele picante gen chilli, boabe mustar, otet de mere, si nu-ti ataca nimic cat timp nu faci abuz.
Dar stiu din experienta ca le vei incerca pe toate pana te vei convinge singura ca nu poti inghiti o pastila sa fi 90 60 90, si atunci tot la alimentatie sanatoasa si miscare vei apela.

| oFrunza a răspuns:

Toate pastilele si prafurile de pe piata sunt doar prostii si daca chiar vrei sa slabesti, trebuie sa iti impui o dieta combinata cu sport.

| AncutaM a răspuns:

Nu slabesti daca nu tii dieta. E regula asta :)
Uite aici si niste comentarii (reale nu testimoniale false) ale fetelor care au incercat Eco Slim: http://celulita.info/tratament-celulita/eco-slim-tratament-celulita/

| Clax a răspuns:

Legat de Eco Slim gasesti aici cateva motive sa nu iti lasi sanatatea in baza acestui supliment - http://www.slabescu.ro/eco-slim-cateva-pareri-personale/ - Incercati sa va informati mai bine inainte de a decide ce achizitionati.

| Bogdan_Marin_1989 a răspuns:

Imi spune careva unde sun daca am gresit comanda