| anonim_4396 a întrebat:

A testat cineva cosmetice de la NALA? Cum vi se par?

6 răspunsuri:
| Gabriela_Cristina_2001 a răspuns:

Foarte bune, recomand

| Adry05 a răspuns:

Am văzut la Kaira și mă tentează și pe mine. mai ales că nici nu-s foarte scumpe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce produse te tenteaza de la ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru păr, m-ar tenta şamponul şi balsamul din aceeaşi gamă :
https://nala.ro/sampon-volum
https://nala.ro/balsam-volum-stralucire
Iar pentru ten, aş vrea un exfoliant şi o cremă, dar încă nu m-am hotărât pe care să le aleg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Samponul este pe baza de sare care prin utilizare frecventa duce la sensibilizarea scalpului. Sarea fiind abraziva o sa iti creeze microleziuni iar cantitatea mare de Citrus Aurantium amara (Bitter Orange) Flower Water si Citrus Limon (Lemon) Peel Oil (este foarte iritant, ambele sunt sensibilizante ) pe o piele deja lezata nu este o combinatie prea fericita :D. Sarea deshidrateaza, e posibil sa ai probleme cu scalpul si sa ti se descuameze in functie de sensibilitatea ta sau sa inceapa sa produca mai mult sebum. Hai ca am zis numai de bine. :))

Balsamul contine cei doi sensibilizanti mentionati mai sus. Mie pana acum singurul balsam pentru par care mi-a placut a fost balsamul de corp de la cerave. :)) Doua saptamani de la aplicare parul e atat de fin si de hidratat. 8->

Ai grija la creme, multe au o cantitate mare de diferite tipuri de alcool sensibilizante pentru ten si uleiuri ce sunt iritante.
https://www.tpu.ro/......pre-acest/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda,cred că o să mă orientez eu către altceva. big grin