| ImLucifersBelovedSexlessOffspring a întrebat:

Ăă,da.Sunt o fană a stilului vintage,rustic,îmi plac,perlele,mărgelele,penele, majoritatea hainelor de modă veche.Am observat că majoritatea sunt foarte scumpe şi rare,mă întrebam dacă ştiţi vreun magazin online sau undeva prin Iaşi unde găsesc genul ăsta de haine, la un preţ rezonabil?

7 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Și eu am aceași pasiune pentru lucrurile vintage și le găsești foarte greu. Nu știu niciun magazin de genul aceste nici măcar online sad Nu poți decât culege, ca să spun așa, câte un articol de prin mall, nici măcar la s.h-uri nu prea găsești straight face

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Fă-le la comandă sau singură.Să ştii că e chiar usor să lucrezi cu maşina de cusut.

| Andreeac33 a răspuns:

Erau la New Yoker intr-un timp, erau intre 19.9-32.9 lei.

| Byana a răspuns:

Din pacate nu iti pot da un magazin anume ci iti pot spune sa cauti ceea ce iti doresti in magazine vintage sau in S.H.-uri chiar daca poate parea scarbos, daca nu vrei sa le porti pe acelea le poti folosi ca si tipare.

| Byana a răspuns:

Cauta pe Facebook "Vanilla beautiful store", e un magazin din Bucuresti, poate gasesti acolo ceva, plus ca sunt multe bloguri cu haine si accesorii vintage.

| Shop_VintageWardrobe_1976 a răspuns:

Pe www.vintagewardrobe.ro gasesti peste 3000 de articole vintage.