| office1999 a întrebat:

Acum 1 ora, m-am zgariat in zona ochiului stang, nu e prea grav dar vreau sa tratez cat mai repede.
Ceva remedii?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Betadine si o crema hidratanta.

| office1999 explică (pentru anonim_4396):

Nivea este buna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru office1999):

Majoritatea cremelor nivea pe care le stiu si le-am vazut la raft sunt ambalate necorespunzator ( cremele/serurile/tratamentele au ingrediente active care sunt instabile la aer si lumina, ele trebuie sa vina intr-un ambalaj opac cu pompa sau cu surub - aerul nu trebuie sa patrunda in tub ) si au si ingrediente care nu sunt benefice. Multe creme nivea pot sa intre din start la categoria parfum si nu crema de fata. O varianta destul de ieftina si formulata ok este crema Bioderma Atoderm nutritive - e in jur de 31-35 de lei. Depinde de unde o cumperi si daca ai card pentru reducere.

| marian5946 a răspuns:

Pune niste gheata.

| office1999 explică (pentru marian5946):

Nu e umflata zona....doar rosie si se vede urma...

| marian5946 a răspuns (pentru office1999):

Aplica un strat subtire de miere sau aloe, se va ameliora inflamatia.