| Crs a întrebat:

Acum 3 zile m-am inscris la metropolitan si am comandat un catalog. Din cate am citit acolo scria ca il voi primii gratuit inj cutia postala, dar cand am finalizat comanada aparea ca voi platii 1.5 lei. Pana la urma unde vine catalogul? La posta? Si cand in cat timp? citisem pe site ca il 2 zile lucratoare. Ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| Crs explică:

Am produse metropolitan acasa si mie chiar imi plac!
Am rujuri - care chiar imi rezista pe buze cateva ore bune
fond de ten - care se uniformizeaza chiar foarte bine
tus- bunicel - dupa cateva ore bune incepe sa se intinda un pic - nu sunt 100% multumita de el
oje- rezista destul de bine
parfumuri- mie imi plac, au mirosuri placute chiar daca nu persista 24 h
fardurile - sunt asa si asa
nu sunt produse chiar atat de proaste produsele!winking

| anka a răspuns:

Catalogul vine in vreo 5 zile trebuie doar sa ai rabdare.Il primesti in cutia ta postala si nu trebuie sa platesti nimic. Nu recomand gelurile de dus dar restul produselor sunt bune avand in vedere pretul.

| anka a răspuns:

Daca faci comenzi in fiecare colet vei primi cataloage in plus si pungi in care sa pui cadourile.

| EUSIATIT a răspuns:

Ai facut o mare greseala sa fii reprez la aceasta firma. produsele sunt naspa nu sunt de calitate cel putin parfumurile.si restul [spun ce am luat ] si nu persista nu te bucura ca sunt ieftine. ai unde sa le comercializezi? ma indoiesc. bafta totusi

| Good Cat a răspuns:

Uite eu sunt reprezentant la firma aia. Am dat si eu la inceput comanda la un catalog, era prin iarna cam asa, si am asteptat vreo 5-6 zile sa imi vina. Am sunat pe cineva de acolo si mi-a explicat ca intarzie deoarece cataloagele simple trimise prin posta nu au prioritate etc.
Oricum, acum astepti un pic, dar dupa nu mai ai probleme.
O sa iti vina direct la tine acasa, il aduce postasul si nu platesti nimic. In 2 zile lucratoare vin comenzile de peste 100 lei expediate prin curier.

| Good Cat a răspuns:

happy nu ai facut nici o greseala. Produsele sunt foarte bune. Acuma bineinteles daca compari Amway de exemplu cu Metropolitan sau Avon, da sunt mai ' proaste'.
Vei gasi clienti in timp, e criza si daca cumperi tu produse si le testezi, vei avea o parere cat de cat si atunci vei putea face reclama.
Nu ce e ieftin e neaparat de proasta calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt reprezentant Metropolitan de vreo 3 luni. si sunt multumita de produse si de firma in sinehappy mie una imi plac produsele:p