| Evelinmariaa a întrebat:

Acum ceva timp mi-a ieșit pe picior un cerculet cu piele ușor uscata care mă mânca. După câteva zile mi-a trecut. După un timp mi-a apărut pe încheietura mâinii și la fel a dispărut. Și a rămas în loc un semn insa pielea uscata dispăruse. Mi-a ieșit iar pe picior, mă mânca și este mai mare. Urmează să merg la dermatolog. Până atunci știți ce ar putea fi? Psoriazis cumva?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerculeț. Tinea corporis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era psoriazis nu iti trecea deloc sau disparea.
Nu avem de unde sti nu am mai auzit sau citit de asemenea cazuri.mergi cat mai repede posibil si spera sa nu fie vreo boala autoimuna. si psoriariz e autoimun da nu cred ca ai asa ceva desi la psoriszis tot asa apare astfel de ulceratii uscate da nu trec si nici nu dispar fiindca o boala autoimuna nu se poate vindeca doar trata

| Pisica18a a răspuns:

Am avut și eu, nu era sever, foloseam diferite creme și îmi treceau. În special în zona fetei îmi ieseam aceste pete. Nu e ceva grav dar este foarte inconfortabil și inestetic.