| Narsha a întrebat:

Acum trei saptamani am folosit un sampon de la Avon(nu il mai folosisem)Si dupa 1 zi sau 2 dupa ce m-am spalat a inceput sa ma manance scalpul. Mi-au iesit si cateva bubite. M-am asiurat ca nu am "vizitatori"Si dupa ce m-am spalat cu un alt sampon(headandshoulders e samponul cu care ma inteleg bine)nu mi-a trecut. M-am spalat si peste o saptamana din nou si nimic.Mancarimea inca o mai am si e foarte deranjanta!
Vreau sa va zic ca dupa ce am folosit samponul avon a inceput sa imi apara si matreata iar eu n-am facut niciodata matreata!
Ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

E posibil sa fi avut o reactie adversa (o iritatie), revin-o la samponul pe care il foloseai inainte si daca dupa cateva spalari nu iti va trece, mergi la un dermatalog sa iti dea un tratament.

| deea_1980 a răspuns:

Pai, verisoara mea folosea sampon de la avon si a inceput sa ii apara matreata, dupa a inceput sa se spele cu wash&go si acum nu mai are.

| Hmmmm a răspuns:

Nu mai folosi acel sampon deoarece iti irita salpul.eu zic sa mergi la un dermatolog. el sigur o sa stie cum sa te scape d iritatie

| candy_2919 a răspuns:

Si eu am facut matreata de la un sampon de la Avon... nu sunt bune delocstraight face

| popandreea a răspuns:

Depinde de fiecare in parte. sa stii sa-ti alegi samponul potrivit tipului tau de par si sa dai peste un reprezentant care nu urmareste neaparat sa ia bani de pe oameni. Am o clienta care foloseste sampon din gama Advance Techinques si e foarte multumita(chiar a scapat de matreata ca avea problema in acest gen)(ambalaj culoare albastru deschis). O alta foloseste cel de culoare verde (ambalaj) si e de asemenea multumita. Acuma eu ii intreb tot timpul daca sunt ok si multumiti de produse, si pana acu nu s-a plans nimeni, deoarece m-au intrebat in prealabil ce le recomand.
Eu zic totusi sa nu mai folosesti sampon de la Avon, daca iti face atat de rau... Ty ty. id_mess: pop.andreeac

| Daiana_1737 a răspuns:

Depinde...nu la toti e la fel foloseste Clear anti-matreata si dupa 3 spalari aproximativ o sa iti treacawinking
proprie experientawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema. am primit cadou un sampon avon ca de obicei ma spal cu wash&go, care dupa parerea mea e F. bun. sampoanele avon sunt foarte proaste. plus ca am avut matreata de la el big grin.

| andreutza89 a răspuns:

Buna! incearca sa te speli cu garnier dar sa folosesti si balsam.iti dau un sfat nu mai lua creme sampoane de la avon