| LuLu a întrebat:

Ajutoor! Cu ce pot scoate oja de pe haine? Am dat cu oja turcoaz pe o bluza roz si nu se ia cu acetona... alte solutii?

Răspuns Câştigător
| onlychangeforlove a răspuns:

Ce culoare este oja? eu zic sa mai incerci sa freci pata cu putin tifon inmuiat in diluant sau acetona mai puternica apoi o bagi la spalat cu putin venish..sau daca pata este mica poti apela la niste flori care se aplica pe haine pentru a ascunde astfel de probleme..se pot coase sau calca..intreaba la un magazin special de accesorii de croitorie:X

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bag`o la masina de spalat.

| ElleElly a răspuns:

Daca inca mai este umeda(ma refer la oja)bag-o la masina de spalat. funda?

| onlychangeforlove a răspuns:

Imi pare rau..nu am citit cu atentie intrebarea.oja este turcoaz.

| Georgienützä a răspuns:

Spalo repede sau personalizeaza bluza

| EeDiy a răspuns:

Incearca cu spirt si daca nu merge este un produs de la Life Care care este impotriva petelor

| HELLO44 a răspuns:

Oja+haine=gunoi crying((((((((((

| CheckInTheMirror02 a răspuns:

Multi spun ca ar iesi cu benzina, dar e posibil sa ramana pata de la benzina pe care o scoti cu vanish si un detergent bun.